Mały inżynier

Robotyka dla każdego!

Zajęcia z Lego Boost to idealna propozycja zarówno dla świeżo upieczonych robotyków, jak i weteranów kursów. Uczestnicy zbudują niesamowite konstrukcje z kolorowego i zróżnicowanego zestawu klocków Lego, a następnie ożywią je przy pomocy przystępnego oprogramowania, używając do tego tabletów.

Wiek: 6-8 lat

Zajęcia z robotyki dla dzieci w oparciu o zestawy LEGO Boost

Warsztaty Lego Boost to zabawa, która w przyjazny sposób zachęca do pogłębiania naukowych pasji, rozwija kreatywne myślenie i wyobraźnię przestrzenną.

Kurs jest skierowany przede wszystkim do dzieci, które chcą zmierzyć się z ciekawymi i dużymi konstrukcjami, ale nie są jeszcze pewne swoich umiejętności programowania. Lego Boost pozwoli im na zdobycie nowych umiejętności z dziedzin robotyki, automatyki oraz informatyki. Nasze warsztaty stawiają przede wszystkim na zdobywanie wiedzy praktycznej.

W trakcie zajęć mali inżynierowie pod czujnym okiem instruktora konstruują roboty i tworzą dla nich programy, pracując w dwuosobowych zespołach, dzięki czemu od najmłodszych lat uczą się pracy w grupie i rozwijają zdolności interpersonalne.

Ponad 800 klocków, w tym 3 silniki i 2 czujniki pozwolą na zbudowanie niesamowitych konstrukcji robotów i maszyn. Dzięki tabletom programowanie naszych konstrukcji jest dużo przyjaźniejsze dla dzieci.

W trakcie 30 zaplanowanych spotkań kursanci będą mieli okazję zbudować m.in.:

  • gitarę elektryczną
  • samochód wyścigowy
  • robo-kota
  • wózek widłowy
  • robota przemysłowego